Opiekując się całodobowo osobą chorą i niepełnosprawną w warunkach domowych, każda z osób sprawująca taką opiekę bezwzględnie w ciągu roku musi sama odpocząć. Dlatego wychodząc na przeciw potrzebom środowisk domowych z takimi właśnie problemami oferujemy nasz dom.

Jesteśmy w stanie zapewnić na wysokim poziomie opiekę podczas Państwa nieobecności.

Przyjmiemy osobę zależną na miesiąc, tydzień, weekend, dobę hotelową – na każdy termin wg potrzeb rodziny, umożliwiając tym samym Państwa wyjazd na urlop, do sanatorium, lub w każdej innej sytuacji.

Przyjmiemy osoby bezpośrednio ze szpitala dając tym samym czas rodzinie na przygotowanie warunków mieszkaniowych do opieki. 
Zaopiekujemy się pacjentem również na czas remontu lub przeprowadzki.

Zapraszamy również na pobyt dzienny w formie Klubu dla seniora.

Doświadczenie
Właścicielem Całodobowego Domu Opieki „GeriaMed – Domowe Zacisze” jest pielęgniarka Wiesława Leszczak z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. Opieką nad osobami starszymi zajmuje się od kilkunastu lat. Prowadzi od 2009r Przychodnię pielęgniarek i położnych oraz opiekę długoterminową domową nad osobami starszymi i zależnymi. Przez 5 lat w Kożuchowie prowadziła też Dzienny Dom Opieki Medycznej. Podstawową funkcją DDOM Kożuchów było zapewnienie dziennej opieki medycznej w zakresie rehabilitacji, aktywizacji oraz opieki ambulatoryjnej dla osób niesamodzielnych.
Wyżej wymienione doświadczenie oraz wyjątkowa empatia, pozwalają zagwarantować najwyższą jakość usługi i dbałość o potrzeby Mieszkańców.

Lokalizacja

Całodobowy Dom Opieki „GeriaMed – Domowe Zacisze”  w Kożuchowie to idealne miejsce dla osób, poszukujących spokoju, wypoczynku i bezpieczeństwa. Jest to mały parterowy budynek, bez barier architektonicznych. Podstawową zaletą naszego domu jest to, że jest przygotowany tylko dla ośmiu Mieszkańców. Dzięki temu w naszym Domu możliwe jest stworzenie przytulnych, domowych, kameralnych warunków mieszkaniowych. Umożliwia to stworzenie indywidualnego planu opieki i wsparcia dla Mieszkańca i jego rodziny.

Opieka 

Dom przeznaczony jest dla osób starszych. Dysponujemy dwu osobowymi pokojami.
Naszym domownikom zapewniamy 24 – godzinną opiekę wykwalifikowanego personelu oraz opiekę medyczną. Do ich dyspozycji pozostają pielęgniarki,  opiekunki.  Personel prowadzi usprawnianie ruchowe i terapię zajęciową.

 

Imprezy kulturalno-rekreacyjne

Mieszkańcy naszego domu mogą korzystać z tarasu i pokoju dziennego. Integrujemy się z lokalną społecznością oraz Domem Pomocy Społecznej który jest w sąsiedztwie. Organizowane są również: występy  przedszkolaków, imprezy okolicznościowe (urodziny, święta itp.)

 

Zajęcia terapeutyczne

Muzykoterapia, biblioterapia, zajęcia plastyczne, zajęcia techniczne, zajęcia okolicznościowe, prace ręczne, gry planszowe.

Zapewniamy:

  • całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu,
  • opiekę lekarza rodzinnego w razie potrzeby,
  • usprawnianie ruchowe,
  • pranie odzieży,
  • pokoje 2-osobowe, z łazienkami
  • pełne wyżywienie – z uwzględnieniem diety wg zaleceń lekarza
  • tereny spacerowe (park)
  • korzystanie z opieki duszpasterskiej,
  • organizację czasu wolnego,
  • usługi fryzjersko-kosmetyczne

Działalność prowadzimy na podstawie decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 22.08.2018r oraz wpisu do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku pod pozycją 7.