Świadczenia z zakresu pielęgniarki

Pielęgniarka POZ, zgodnie ze zleceniem lekarza:

 • Podaje leki różnymi drogami i technikami,
 • Wykonuje iniekcje/dożylne, domięśniowe, podskórne, śródskórne, kroplówki,
 • Zakłada/zmienia opatrunki na rany, odleżyny, oparzenia,
 • Pobiera materiał do badań diagnostycznych u pacjentów obłożnie chorych,
 • Wykonuje zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze w stomiach, przetokach i ranach/zdejmowanie szwów,
 • Stawia bańki,
 • Wykonuje inhalacje,
 • Cewnikowanie pęcherza,
 • I inne wg zleceń lekarza,
 • Dokonuje pomiaru np. ciśnienia krwi, poziomu glukozy/cukru we krwi,
 • Pomaga w uzyskaniu zaopatrzenia ortopedycznego i realizacji recept,
 • zajmuje się promocją zdrowia i profilaktyką chorób.

Nasze pielęgniarki realizują zabiegi zgodnie ze zleceniem lekarskim w domu pacjenta, lub w gabinecie zabiegowym, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 18.00.

 

Właścicielka obiektu i pielęgniarka - Wiesława Leszczak, tel. 606-831-549


 

Świadczenia z zakresu położnej

Położna POZ, realizuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną obejmującą:

 • Edukację w zakresie planowania rodziny,
 • Opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu,
 • Opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia drugiego miesiąca życia,
 • Opiekę w chorobach ginekologicznych,
 • Opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia,
 • Promocję zdrowia i profilaktykę chorób
 • dodatkowo oferujemy słuchanie tętna płodu i wykonanie zapisu KTG

Położna obejmuje opieką wszystkie kobiety niezależnie od wieku, jednak faktem jest, że opieka ta wzmaga się podczas okresu ciąży i połogu.

CIĄŻA

Jeśli jesteś w ciąży - przyjdź do nas lub zadzwoń.

Nie musisz korzystać ze szkoły rodzenia, gdyż nasza położna w cyklu spotkań (w gabinecie lub w domu) omówi z tobą najważniejsze zagadnienia związane z fizjologią i patologią ciąży oraz opieką nad noworodkiem. Położna podczas wizyty słucha tętna płodu, oraz dodatkowo może wykonać w naszym gabinecie bezpłatnie zapis KTG.
Odpowie na nurtujące Cię pytania dotyczące ciąży, przygotowania do porodu, samego porodu i okresie połogu w dogodnym dla Ciebie terminie, ponieważ na spotkania umawiasz się indywidualnie. Również sama wybierasz zagadnienia które interesują Cię najbardziej. Nasze położne prowadzą również zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem, które polegają na tym, że jeszcze przed urodzeniem  dziecka uczysz się na naszym fantomie jak trzymać, kąpać i pielęgnować noworodka.

OPIEKA NAD NOWORODKIEM

Nic nie szkodzi jeśli nie korzystałaś z naszych usług w czasie ciąży. Zgłoś się z noworodkiem, a nasza położna obejmie opieką Ciebie i Twoje dziecko do ukończenia przez nie 6 tygodnia życia. W ramach wizyt bezpłatnych odwiedzi Cię w domu, zważy noworodka oraz odpowie na pytania i doradzi.

Jeśli martwisz się czy twoje niemowlę odpowiednio przybiera na wadze, lub niepokoisz się wyglądem rany pępowinowej - zadzwoń.

Po okresie 6 tygodni również nie zostaniesz sama z dzieckiem. Opiekę przejmuje pielęgniarka, która w późniejszym terminie odwiedza Cię w czasie wizyty patronażowej, oraz wykonuje różne zabiegi na zlecenie lekarza, jak np. podawanie zastrzyków, kroplówek, zmiany opatrunków itp.

W żadnej chwili nie zostajesz sama, ponieważ otrzymujesz od nas numery telefonów do położnych i pielęgniarek, i jeśli tylko coś Cię martwi możesz zadzwonić i spytać o radę.

 

Położna - Jolanta Błażej (Głogów i okolice) 517 454 265, 603 309 138,


 

Wykonanie zapisu KTG

Dla kobiet ciężarnych oferujemy bezpłatne badanie KTG, wykonywane w naszym gabinecie. W sytuacjach szczególnych jest możliwość wykonania zapisu w domu pacjentki.


 

Pośrednictwo przy badaniach labolatoryjnych

Uzupełnieniem naszej oferty jest pobieranie, dowóz i odbiór badań laboratoryjnych, również tych prywatnych.

W naszym gabinecie posiadamy stanowisko do poboru krwi. Pobieramy badania laboratoryjne ze skierowaniem od lekarza, lub bez skierowania - odpłatnie. Korzystając z naszego gabinetu zabiegowego zaoszczędzisz czas i unikniesz kolejki przed laboratorium, gdyż zapewniamy dostarczenie materiału do laboratorium, natomiast odbiór wyników odbywa się przez internet, lub w holu szpitala z wynikomatu.
Jest możliwość pobrania krwi na badania w domu pacjenta.


 

Opieka długoterminowa

Świadczymy usługi pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej w domu pacjenta, na terenie miasta Głogów.

Pielęgniarka opieki długoterminowej opiekująca się pacjentem:

 • przygotowuje pacjenta i jego rodzinę do samo opieki i samo pielęgnacji,
 • udziela świadczeń pielęgnacyjnych, zgodnie z procesem pielęgnowania,
 • prowadzi edukację zdrowotną,
 • pomaga w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych oraz w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego niezbędnego do właściwej pielęgnacji i rehabilitacji pacjenta w domu.

Aby zostać objętym pielęgniarską opieką długoterminową, należy posiadać skierowanie do takiej opieki od lekarza POZ, oraz wypełnioną skalę Barthel.
Dokumenty te można otrzymać w naszej przychodni, następnie należy udać się do lekarza rodzinnego (POZ), który oceni stan pacjenta i w razie konieczności wypisze skierowanie do opieki długoterminowej.


 

Naświetlanie lampą bioptron

W naszym gabinecie zabiegowym jest możliwość bezpłatnego skorzystania z zabiegów naświetlania lampą Bioptron. Terapia takim światłem stymuluje procesy samoleczenia i regeneracji oraz procesy obronne organizmu. Bardzo dobrze działa na skórę, goi rany pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny.
Dodatkowe informacje o skuteczności lampy Bioptron można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych.

Dla osób które cenią sobie zdrowie i wygodę, oraz dla osób które z różnych względów nie mogą wyjść z domu na zabiegi naświetlania a chciałyby poprawić swój stan zdrowia (np. osoby z poważnymi urazami, kobiety po cesarskim cięciu lub po nacinaniu krocza, osoby z małymi dziećmi) proponujemy zabiegi lampą Bioptron w domu. Zadzwoń lub napisz do nas aby dowiedzieć się więcej 501 636 203